
Med hjemmebygde løsninger har designeren Daniel Schofield skapt et kombinert hjem og kontor i sin funkisleilighet
I et funkisbygg i Christianshavn bor britiske Daniel Schofield – en designer vi spår kan bli en av de neste stjernene på designhimmelen. Vi har vært på besøk hjemme hos ham, der han både bor og jobber, og snakket om veien hans inn i faget og hva som egentlig definerer ham som designer.
Av– Hvor mange blir dere? Bare så jeg vet hvor mange jeg skal kjøpe rundstykker til.
E-posten fra Daniel Schofield tikker inn et par uker før vi skal møtes hjemme hos ham i Christianshavn, og den sier mye om grundigheten og oppmerksomheten på detaljer som kjennetegner ham – både som person og som designer.
Det er vanskelig å ikke tenke på Sting og «Englishman in New York» med linjene: «Modesty, propriety can lead to notoriety [...] Gentleness, sobriety are rare in this society.»
Løst oversatt blir det noe i retning av: «Ydmykhet og anstendighet kan gjøre deg berømt [...] Vennlighet og nøktern ro er sjelden vare i dette samfunnet.»
København er ikke New York, men kontrasten mellom den røffe atmosfæren rundt Christianshavns Torv og det ordentlige, ryddige hjemmet som møter oss hos Daniel Schofield, er slående. Her står kaffekannen klar, bakverk er kjøpt inn, og ytterjakkene blir pent hengt på plass i garderoben.















