Huset ligger idyllisk til ut mot fjorden på Nesøya utenfor Oslo. Etter en lang forhandlingsprosess med kommunen fikk eierne lov til å oppføre huset bare 12 meter fra vannet. Tomten er skilt ut i et sterkt skrånet terreng med utsikt over Slependen og ut gjennom sundet på innsiden av Nesøya. Den gamle vegetasjonen er bevart og gir en verdig ramme til arkitekt Fleischers nyfunksjonalistiske bygg. Valget av et moderne funkisbygg tilfredsstilte ønsket om å fange den idylliske utsikten i alle rom, og slippe inn så mye lys som mulig.
Terrassen er møblert med oliventrær, utemøbler fra Fresh Living, og spisebord og stoler fra IKEA.
Inngangspartiet er lyst og åpent med oppbevaring skjult bak anonyme dører. Familien på fire har reist mye rundt i verden, noe som gjenspeiles i både møbler og materialvalg. Etter flere ferier i Sør-Afrika har de funnet sine favorittbutikker som leverer akkurat det de vil ha. Skinnveggen i gangen er laget i Sør-Afrika og sendt hjem i tre deler. De innebygde spotene i gulvet gir veggen en særegen glød på mørke kvelder.
Spisebordet har de også fått laget i Sør-Afrika. Kunsten kommer også derfra. Det lyse sandsteinsgulvet er både vakkert og praktisk med to små barn og hund. Stilen er en blanding av parets personlige preferanser - han er den myke, og hun er den med stram stil. Sammen med barna har de funnet den perfekte balanse mellom stilarter og behov, barnevennlig og vakkert.
Eierne ønsket et luftig rom ut mot havet. Stuen har en takhøyde på 3,20 meter, og er på samme nivå som plattingen ute. Gulvflisene utenfra går igjen inne ogvisker ut skillet mellom ute og inne.
Bord og teppe er fra BoConcept, de andre møblene er kjøpt i Sør-Afrika. Putene er husfruens eget design, og selges på Hilmers hus.
Kjøkkenet ligger innerst i stuerommet og går nærmest i ett med arkitekturen. Den hvite kjøkkenmodulen er fra Kvik med Vola armatur og Gaggenau gassbluss.
Soverommet ligger ut mot mot fjorden i annen etasje. Her er det meste av inventaret spesialimportert fra Sør-Afrika. Sengeteppe, puffer og teppe er av springbukkskinn. Flisene er de samme gjennom det meste av huset.
Badet i første etasje er kombinert vaskerom og bad. Gulvet og en vegg er dekket med brune fliser, og vaskemaskin og rengjøringsartikler er skjult bak frostede skyvedører langs endeveggen.
Kontoret ligger rett overfor trappen i annen etasje. Vinduet og utsikten gjør hele rommet. En Tolomeolampe sørger for ekstra arbeidslys når man måtte trenge det.
Dette er ett av to sjarmerende barnerom som ligger i annen etasje. Begge har store vinduer på én vegg. Trappen, kontoret og barnerommene har fått et svartbeiset tregulv, resten av huset har de samme 60 x 60 cm flisene i sandstein.