Klassisk og moderne leilighet Skrevet av Kjersti Salvesen Fahre. Foto: Inger Marie Grini

Lyst og luftig på St.Hanshaugen

Denne leiligheten hadde senket tak, jukseparkett, billige fyllingsdører og lilla bad. Kan du tro det?

Klassisk og moderne leilighet
Etter et halv år med opussing er den klassiske leiligheten i 1900-tallsgården på St.Hanshaugen i Oslo blitt et lys og moderne hjem.

I lesekroken i stuen står en gammel fransk clubstol fra slutten av 1800-tallet, kjøpt på auksjon. Puten er av Susanne Scherning. Bildet på veggen er en collage/blandingsteknikk laget av Nanna Ask, kjøpt på Galleri Nobel. Bordet er funnet i en alt-mulig-butikk og bildene på capaplater, stående på gulvet, er laget selv. Maleriet over spisestuen i bakgrunnen, er malt av Åse Pleym Bakken og kjøpt på Galleri Nobel. Louise Campbell-lampen Collage produsert av Louis Poulsen. Spisebordet Superellipse er designet av Piet Hein, mens stolene Plastic Side Chair er fra Eames. Piet Hein-vasen er en bryllupsgave. Lysestakene foran maleriet er fra Georg Jensen.

Neste »

Er du interessert i innredning, er BO BEDRE bladet for deg! Der kan du lese om vakre og spennende hjem, møbler, innredningsdetaljer og nye trender. Det er et elegant blad, fullt av ideer og inspirasjon. BO BEDRE hjelper deg med å realisere drømmehjemmet. Se mer på www.bobedrenorge.no BESTILL

Skriv kommentar

Glemt passord?
Facebook Logg inn

Relaterte


Abonner på BO-BEDRE.NO Se alle tilbud